Archief 2018

Hieronder vindt u het archief van de artikelen gepubliceerd in 2018.

Agenda

16 november 2018 :   Ter gelegenheid van de pensionering van dr Rienk Rienks, cardioloog, organiseren het Centraal Militair Hospitaal en de afdeling Cardiologie van het UMC Utrecht een afscheidssymposium, getiteld:
“Het hart onder uitdagende militaire omstandigheden”.
De uitnodigingsbrief en flyer gaan hierbij.
Datum: 16-11-2018
Plaats: auditorium van het Nationaal Militair Museum, Verlengde Palzerweg 1, 3768 MX Soest.
Aanvang: 09.00 uur, eind: 17.10 uur.

7 december 2018 :  Uitnodiging: Zoals u weet is 2018 een bijzonder jaar voor de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaartgeneeskunde (NVvLG). De vereniging viert haar 60-jarige bestaan en dat zal niet ongemerkt voorbij gaan. Met deze brief willen wij u laten weten dat de lustrumcommissie al enkele maanden bezig is geweest om voor de leden van de NVvLG een interessant en vooral ook leuk lustrum symposium te organiseren. Met als thema ‘Zorg in en door de lucht’ is er een programma opgesteld waarin verschillende inspirerende sprekers u zullen bijpraten over diverse aspecten van luchtvaartgeneeskunde. Het thema zal op verrassende manieren worden belicht. Onder andere zal astronaut (en erelid van de NVvLG) Andre Kuipers één van de sprekers zijn. Wij sluiten de dag gezamenlijk af met een feestelijk diner op locatie vliegveld Teuge. Lees verder.

 

ECAM 2018

Top Reasons You Should Attend the 6th European Congress of Aerospace Medicine

20-23 September 2018 Prague, Czech Republic

Prague is one of the grandest cities in all of Central Europe; a scientific and cultural center of (as attributed to Richard Wagner) “ancient splendor and beauty….a city beyond compare.” You now have the unique opportunity, in such an historic world-class setting, to gain invaluable insights from and engage in discussions with an array of internationally respected colleagues on the state of aerospace medicine and human performance.

 1. It's in Prague, Czech Republic!
 2. Fantastic scientific program - jointly sponsored by the Aerospace Medical Association, European Society of Aerospace Medicine, the Czech Association of Aerospace Medicine, and the Czech Aeronautical Institute
 3. Opportunity to earn Continuing Medical Education credits
 4. Opportunity to earn Maintenance of Certification credits
 5. Network with Aerospace Medicine professionals from around the world
 6. All-inclusive registration (scientific meeting, buffet lunches, coffee/tea/water all days)
 7. Gala dinner included in registration
 8. Great tour program for Accompanying Persons
 9. IT'S IN PRAGUE, CZECH REPUBLIC!!!!

This Congress promises to offer all Aerospace Medicine professionals a great scientific experience with an international viewpoint.  Learn more about the 6th European Congress on Aerospace Medicine by visiting the AsMA website at

http://www.esam.aero/ecam/ecam2018

You will be able to register yourself and all accompanying persons for the Congress.

Voor Newsletter no 4 ECAM Prague Final:   klik hier

Correctie

Een van de leden van onze Vereniging merkte terecht op dat de datum in de onderwerp/subject-regel van de email met het convocaat voor de ALV niet correct is. De juiste datum is 8 juni 2018, zoals ook in het convocaat zelf is vermeld.

Algemene Ledenvergadering op 8 juni 2018

Namens het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaartgeneeskunde nodig ik u uit voor de Algemene Ledenvergadering 2018.

De ALV zal plaats vinden op vrijdag 8 juni 2018.

Locatie: Space Expo,  Keplerlaan 3,  2201 AZ  Noordwijk

Programma:

13.00  uur                   Ontvangst

13.30 - 14.30 uur        Algemene Ledenvergadering.

14.30 - 15.30 uur        Medische eisen voor piloten van suborbitale ruimtevoertuigen door dhr R.Simons, senior research physician bij TNO 

15.30 - 16.30 uur        Bezoek Space Expo met rondleiding ter nadere uitleg van bovenstaande

16.30 - 17.00 uur        Afsluitend borrel bij Space Expo

Voor het wetenschappelijke deel wordt accreditatie aangevraagd bij ILenT.

U wordt verzocht zich aan te melden voor deze middag bij de secretaris, Gertrud Goldhoorn,  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..  De aanmelding vooraf is noodzakelijk vanwege de locatie.

De bijeenkomst, zowel de ALV als het wetenschappelijke deel, is alleen toegankelijk voor leden.

De agenda voor de ALV is bijgesloten.. De andere stukken (jaarverslag, financieel verslag, begroting, Prof. Dr. J. Jongbloedfonds, ESAM)  worden op de vergadering uitgereikt, deze zullen t.z.t. ook op de website vermeld worden. Indien u de stukken eerder per e-mail wilt ontvangen, kunt u een mail naar de secretaris sturen.

Op 7 december zal het 60-jarig bestaan van de NVvLG gevierd gaan worden met een symposium op het Vliegveld van Teuge.

Namens het bestuur van de NVvLG,

Jaap Jan Witte, voorzitter Nederlandse Vereniging voor Luchtvaartgeneeskunde

Wetenschappelijke bijeenkomst op 14 maart 2018

Namens het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaartgeneeskunde nodig ik u uit voor een wetenschappelijke bijeenkomst op:

woensdagavond 14 maart 2018

Deze avond zal plaats vinden op het Centrum voor Mens en Luchtvaart aan de Kampweg 3 te Soesterberg. De bijeenkomst zal om 20.00 uur beginnen, de afsluiting zal rond 22.00 uur zijn. Ontvangst vanaf 19.30 uur.

Het thema van de bijeenkomst:    Slaapproblemen, onderzoek en behandeling.

Marcel Smits, neuroloog / somnoloog in Ziekenhuis Gelderse Vallei te Ede, ziet regelmatig vliegend personeel met slaapproblemen. Hij zal vertellen over de achtergronden van slapen en slaapstoornissen, bioritme en de werking van melatonine. Tevens zal hij een overzicht geven van de onderzoeks- en behandelmogelijkheden bij slaapstoornissen, aangevuld met casuïstiek.

Accreditatie wordt bij ILenT aangevraagd.

Graag opgave van deelname aan deze wetenschappelijke avond per e-mail aan de secretaris Gertrud Goldhoorn: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , mede vanwege een verandering bij het beveiligingsbeleid bij het CML. U moet zich bij binnenkomst kunnen legitimeren. 

De NVvLG is voornemens een basiscursus luchtvaartgeneeskunde te organiseren van 4 tot en met 14 juni 2018. Potentiële deelnemers worden verzocht zich vóór 1 maart 2018 per mail te wenden tot de secretaris.
(Dag)delen van de cursus kunnen enkel gevolgd worden door deelnemers die reeds in het verleden de gehele basiscursus hebben gevolgd.

Namens het bestuur van de NVvLG,

Jaap Jan Witte, voorzitter Nederlandse Vereniging voor Luchtvaartgeneeskunde

Basiscursus Luchtvaartgeneeskunde juni 2018

De basiscursus luchtvaartgeneeskunde, georganiseerd door de Vereniging, vindt definitief plaats van 4 tot en met 14 juni 2018. U kunt zich hiervoor nog aanmelden tot 15 april 2018 bij de Secretaris van de Vereniging via het mailadres; This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Deelname aan (dag)delen van de basiscursus is alleen mogelijk indien men in het verleden reeds de volledige basiscursus heeft gevolgd.

 

Nieuwsbrief of uitnodiging per e-mail

Om de email-adreslijst up-to-date te houden zal op deze plaats de verzending van een Nieuwsbrief of uitnodiging aangekondigd worden. Indien u een dag na verzending nog geen nieuwsbrief of uitnodiging ontvangen heeft of indien de nieuwsbrief of uitnodiging op een verkeerd adres bezorgd is, kunt u dit melden via het contactformulier. Vanaf maart 2016 tot 31 december 2018 was het domein van de nieuwsbrief om technische redenen @mammascreening.nl  en was het email adres van de secretaris This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Nieuw: Per 1 januari 2019 wordt er bij het verzenden van de nieuwsbrief weer gebruik gemaakt van het domein @nvvlg.nl en is het emailadres van de secretaris: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

In het jaar waarin onze Vereniging 60 jaar bestaat, vindt ook de publicatie plaats van de eerste digitale nieuwsbrief. De link naar deze fraaie en uitgebreide brief vindt u hieronder.  Vanaf nu zal er ieder kwartaal een brief verschijnen. U ontvangt bij de publicatie van iedere Nieuwsbrief tevens per email de link naar deze brief

Nieuwsbrief 1  Jaargang 60  Q4 

Reeds verzonden zijn in 2018:

 • E-mail: "Convocaat en agenda ALV 2018" op vrijdag 8 juni 2018 Space Expo Keplerlaan 3 2201 AZ Noordwijk is op zondag 29 april 2018 09:25 verzonden naar alle leden van de NVvLG
 • E-Mail: "Nieuwsbrief augustus 2018" is op zaterdag 18 augustus 2018 13:00 verzonden naar alle leden van de NVvLG
 • E-Mail: "Save the date 7 december 2018" is op maandag 8 oktober 2018 10:55 verzonden naar alle leden van de NVvLG
 • E-mail: "Uitnodiging Lustrum Symposium 07 december 2018 Teuge" is op donderdag 25 oktober 2018 08:00 verzonden naar alle leden van de NVvLG
 • E-mail: "Nieuwsbrief 1  Jaargang 60   Q4 " is op maandag 3 december 2018 20:30 verzonden naar alle leden van de NVvLG

Reeds verzonden zijn in 2019:

 • E-mail: "Convocaat Wetenschappelijke bijeenkomst op 13 februari 2019" op woensdag 30 januari 2019 17:00 verzonden naar alle leden vabn de NVvLG

Contact

 • Kampweg 53
 • 3769DE Soesterberg
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Copyright © NVvLG | Made by WoodyOnline | Webmaster Alex Wanders: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.